Bizi takip edin

Haber

Şakran 1 No’lu da tutuklular zehirlendi

->

-> 339

Şakran Kadın Kapalı Cezaevi’nde cezaevi yönetimi ile ilişkili iki kişi tarafından tutukluların zehirlenmesi girişiminin yankıları sürerken, Şakran 1 No’lu Kapalı Cezaevinde tutukluların zehirlenerek, revire kaldırıldıkları bildirildi

İzmir’de bulunan Şakran Kadın Kapalı Cezaevi’nde tutukluların cezaevi yönetimi ile ilişkisi olduğu belirtilen Semiha M. ve Yıldız Ş. tarafından zehirlenmek istenmesinin yankıları sürerken, Şakran 1 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevi’nde de zehirlenme vakası yaşandığı ortaya çıktı. Tutukluların yedikleri yemekten zehirlendikleri ve revire kaldırıldıkları bildirildi. Revire kaldırılan tutukluların serum takıldıktan sonra kendilerine geldikleri ve durumlarının iyi olduğu aktarıldı. Şakran 1 Nolu Cezaevi’ndeki tüm tutuklularda zehirlenme belirtileri görüldüğü öğrenildi.

Tutuklu ailelerinin verdiği bilgilere göre, cezaevi revirinden kendilerine zehirlenmenin gıda zehirlenmesi olduğu söylendi.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre telefon ile ulaşılmaya çalışılan cezaevi yetkilileri, konuya dair yemeklerin Şakran Açık Cezaevi’nden geldiğini ve oradan bilgi alınabileceğini söyledi. Şakran Açık Cezaevi’nin telefonları ise, aramalara kapalı olduğundan bilgi edinilemedi.

HABER MERKEZİ