Bizi takip edin

Haber

Dink davasında iki ‘Bylock’ tahliyesi

->

-> 368

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayeti davası kapsamında tutuklu yargılanan Okan Şimşek ve Veysal Şahin, avukatlarının itirazı üzerine ‘Bylock’ programı kullanmadıkları için tahliye edildi

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayeti davasının 67’inci duruşmasında mahkeme heyeti, 11 tutuklu sanık için tutukluluk halinin devamına karar vermişti. Taraf avukatlarının itirazı üzerine İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, tutuklu Trabzon Jandarma İstihbarat Dairesi görevlileri Okan Şimşek ve Veysal Şahin hakkında tahliye kararı verdi.

Mahkeme kararında “İstihbarat faaliyeti sonrasında düzenlenmesi gereken görev sonuç raporuyla ulaşılmak istenen gayeye sanık Okan Şimşek ve Veysal Şahin’in aldıkları bilgiyi sıralı amirlerine geciktirmeksizin iletmeleriyle ulaşılması, tutuklu kaldıkları süre, sanıkların Bylock programı kullanmadıkları sanık Veysal Şahin’in Bank Asya’da hesabın bulunmaması sanık Okan Şimşek’in hesabının bulunmasına rağmen herhangi bir para hareketinin bulunmadığı, sanıkların üzerlerine atılı suç vasıflar ihtimal tutuklamanın bir tedbir oluşu dikkate alınarak sanıkların tahliyesine” ifadelerine yer verdi.

Dava kapsamında tutuklu sanık sayısı böylelikle 9 oldu.

HABER MERKEZİ

Kaynak: MA