Bizi takip edin

Haber

AKP-MHP savaş ittifakı bu sefer İlker Başbuğ’u hedefe koydu

->

-> 853

AKP-MHP savaş ittifakı TSK’nin Efrin işgal saldırılarına karşı çıkan herkesi baskı, gözaltı ve tutuklamalarla sindirmeye çalışırken şimdi de ‘Afrin siyasete alet edilmesin’ diyen 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ AKP lideri Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli’nin hedefinde. Başbuğ’un sözlerine tehdit ile tepki gösteren Erdoğan, ‘Yazıklar olsun, gereği yapılacak’ dedi

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısından sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Bir basın mensubunun 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un, “Afrin siyasete alet edilmesin” sözlerini hatırlatması üzerine şu yanıtı verdi: “Ben bunu az önce duydum ve bir Genelkurmay Başkanı’ndan, emekli de olsa, böyle bir açıklamayı duymak, bizler için büyük bir talihsizliktir. Bir defa, siyasete alet edildiğini söylemek onun haddine mi? Yazıklar olsun gereği yapılacak.”

Bahçeli’de gürledi!

Bahçeli, “Partimizin Afrin üzerinden siyasi plan içinde olduğunu iddia edenler, küstah ve karakter yoksunudur. Zeytin Dalı Harekatı siyasete alet edilmemeliymiş. Sayın İlker Başbuğ’a sormak lazımdır. Afrin’i siyasete malzeme edenler kimdir ya da kimlerdir? İşbirlikçi emellere laf etmeyenler neyden gocunmuşlardır? Maksadı nedir? Siyaset beka mücadelesini konuşmayacak da neyi konuşacaktır? Nesli tükenen balinaları mı anlatalım? Serengeti Parkı’ndaki safarileri mi izleyelim? Var oluş yok oluş mücadelesini siyaset dert etmeyecekse, söyleyin bana neyin dert edecektir” dedi.

HABER MERKEZİ